Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

4 sposoby na rozstępy w ciąży – musisz je znać!

Rozstępy, czyli pręgi na skórze pojawiające się w okolicy piersi, brzucha, ramion oraz ud to efekt uboczny dużego naciągnięcia się skóry. Szczególnie w ciąży skóra narażona jest na naciąganie się w tych miejscach, a co za tym idzie, na powstawanie rozstępów. Rozstępy nie mają żadnego podłoża chorobowego. Powstają na skutek pękania włókien skórnych, z których tworzą się takie o to blizny. Pozbycie się rozstępów nie jest łatwe, jednak nie jest też niemożliwe. Najlepiej rozpocząć zwalczanie problemów już na wczesnym etapie, czyli wtedy kiedy rozstępy przybierają barwę fioletową. Im dłużej tym stają się jaśniejsze, aż w końcu staną się kolorem, podobne do naszej skóry. Wtedy usunięcie ich może być nieco problematyczne.

Balsam

Pierwszym sposobem na pozbycie się rozstępów jest balsam na rozstępy w ciąży, który stosowany regularnie pomoże pozbyć się niechcianych efektów ubocznych. Stosowany od pierwszych miesięcy ciąży pozwala zachować naturalną jędrność skóry i nie dopuszcza do powstawania nowych śladów. Jest w stanie doskonale zredukować również stare rozstępy, nawet po kilku latach. Balsam jest stworzony w 97% ze składników pochodzenia naturalnego, co oznacza, że nie szkodzi on przyszłej mamie ani dziecku.

Masaże

Regularne masaże ujędrniające mogą być świetnym dodatkiem do kuracji przeciw rozstępom. Regularnie masaże skóry, podczas których używane są olejki lub balsam na rozstępy w ciąży pozwoli jeszcze bardziej zabezpieczyć naszą skórę przed nieatrakcyjnymi zmianami, które mogą być powodem kompleksów wielu kobiet. Oprócz złagodzenia objawów zbytniego naciągania się skóry może złagodzić również napięcie mięśniowe, zwłaszcza w zaawansowanych ciążach.

Peelingi

Peelingi to również świetna metoda na ujędrnienie naszej skóry i zapanowanie nad rozstępami. Peelingi świetnie wpływają na kondycje naszej skóry, a dodatki w nich zawarte świetnie ją odżywiają oraz nawilżają. Warto pamiętać, że po każdym peelingu należy odpowiednio nawilżyć skórę. Peeling ściąga wierzchnią warstwę skóry oraz pozostałości, pozostawiając tylko tą świeżą i jędrną. Warto jednak nie pozostawiać jej bez ochrony i dodać do swojej pielęgnacji balsam na rozstępy w ciąży, który w połączeniu z peelingiem doskonale zapobiegnie powstawaniu nowych rozstępów.

Odpowiednie nawodnienie

Nawodnienie organizmu to powstawia zdrowia i życia. Człowiek bez wody nie wytrzyma więcej niż 2 dni, dlatego tak ważne jest zadbanie i odpowiedni poziom napojów w naszym organizmie. Duża ilość wody, soków lub musów i szejków, oczywiście tych na bazie naturalnych składników, nie tylko nada naszej skórze pięknego wyglądu, ale i sprawi, że nasze przyszłe maleństwo będzie się rozwijać prawidłowo.

2023-01-19T12:49:30+01:00