Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Chusteczki nawilżane dla niemowląt – rodzaje

Skóra noworodka to bardzo delikatny narząd, który wymaga dużej pielęgnacji ze względu na największe narażenie na czynniki zewnętrzne. Aby skóra niemowlaka była zadbana, przede wszystkim należy zadbać o jej czystość. W pierwszych miesiącach życia dziecka częste kąpiele nie są zalecane. Zbyt intensywne mycie malucha może doprowadzić do przesuszenia skóry, a następnie jej podrażnień. Z pomocą przychodzą nawilżane chusteczki, którymi śmiało, można oczyścić skórę dziecka bez konsekwencji zdrowotnych.

Rodzaje chusteczek nawilżanych

Chusteczki nawilżane dostosowane są do kondycji skóry, jaką posiada nasz niemowlak. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ich skład czy nie zawiera w sobie sztucznych elementów zapachowych, które mogą tylko pogorszyć skórę malucha. Warto wybrać te, które będą idealnie dopasowane do potrzeb naszego dziecka:

Chusteczki nawilżane do skóry normalnej – do wyboru mamy chusteczki nawilżane dla niemowląt zawierające w sobie awokado, które nawilża skórę oraz przyczynia się do poprawy jej elastyczności i regeneracji. Chusteczki dostępne są w dwóch wersjach: ekologicznej i standardowej. Oprócz awokado możemy zdecydować się również na chusteczki BIO z organicznej bawełny z wodą i aloesem, które nawilżają skórę dziecka i zachowują jej zdrowy wygląd na dłużej, nie podrażniając skóry swoją fakturą podczas mycia.

Chusteczki nawilżane do skóry bardzo wrażliwej – bezzapachowe chusteczki stworzone w 99% ze składników pochodzenia naturalnego oczyszczają dokładnie wszystkie okolice ciała. Miękkie w dotyku łagodzą podrażnienia skóry dzięki schizandrze, roślinie, która koi uczucie ciągnięcia skóry i mrowienia. Ekstrakt z awokado nadaje substancji miękkości w dotyku i pielęgnuje bardzo wrażliwą skórę.

Chusteczki nawilżane do skóry atopowej – skóra skłonna do atopii wymaga wyjątkowo ostrożnej pielęgnacji. Z pomocą przychodzą chusteczki oczyszczająco-relipidujące Stelatopia, których formuła została opracowana z dedykacją dla skóry skłonnej do alergii, w tym atopii. Chusteczki stworzone zostały z włókien wykazujących większą miękkość i chłonność w porównaniu z bawełną. Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa, produkt został stworzony we współpracy z przedstawicielami służb medycznych.

Chusteczki nawilżane dla niemowląt – jakie wybrać?

Oceniając skórę niemowlaka, powinniśmy na jej podstawie dobrać chusteczki, które nie będą w żaden sposób podrażniały jego skóry ani powodowały bólu czy dyskomfortu. Wymienione rodzaje nawilżanych chusteczek są bezpieczne, przebadane dermatologicznie i zawierają składniki pochodzenia naturalnego.

 

 

 

2022-10-27T12:49:43+02:00