Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Delikatna skóra dziecka – jak o nią dbać?

Jak dbać o skórę dziecka, aby uniknąć podrażnień? Przeczytaj, jakie preparaty używać do pielęgnacji dziecka oraz na co zwracać uwagę przy zakupie kosmetyków dla dzieci.

Jak dbać o skórę dziecka?

Skóra dziecka jest wrażliwa i delikatna, dlatego należy odpowiednio o nią dbać, przy użyciu dopasowanych kosmetyków. Skórę dziecka należy dokładnie oczyścić, a następnie nawilżyć.

Co należy używać, aby skóra dziecka była odpowiednio zadbana?

Wybór kosmetyków dla dzieci jest bardzo ważny, muszą one być dla nich bezpieczne, mieć certyfikaty, atesty. Możesz stosować żele, maści, oliwki, balsamy, kremy, chusteczki nawilżające, mleczka, mydła, pudry, szampony, czy emulsje do mycia. Świetnie sprawdza się na przykład Mustela Bebe Enfant.

O czym warto pamiętać?

Należy pamiętać, że w aplikacji kosmetyków ważny jest również umiar – ich nadmierne stosowanie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Ponadto pamiętaj o nałożeniu kremów przeciwsłonecznych, gdy zabierasz dziecko na zewnątrz. Dla skóry dziecka ważne jest również jego ubranie, które powinno być wykonane z przewiewnego materiału. Częsta zmieniana pieluszki oraz higiena miejsc intymnych także jest bardzo istotna.

Stosuj się do zaleceń odpowiednich do wieku twojego dziecka!

Ważne jest, aby ubiór dziecka był odpowiedni do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym przebywa, jak i podczas wyjść na zewnątrz. Pamiętaj, że wraz z wiekiem zalecenia dla twojego dziecka będą się zmieniać. Inaczej będziemy dbać o noworodka, a odmiennie o nieco starsze dziecko.

Ważna jest obserwacja skóry dziecka!

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego na skórze twojego dziecka, najlepiej udać się z nim do lekarza, aby ustalił przyczynę. Również możesz go zapytać, jeżeli masz wątpliwości, czy odpowiednio go pielęgnujesz.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków dla dziecka?

Należy zwrócić uwagę na informacje zawarte na opakowaniu, a także na skład kosmetyków. Powinny zawierać jak najmniejszą ilość substancji zapachowych i barwników. W składzie kosmetyków nie powinny się znaleźć m.in. konserwanty, detergenty, silikony, parabeny, glikole.

Kąpiel to podstawa!

W prawidłowej pielęgnacji kąpiel to podstawa, do której należy przygotować właściwe kosmetyki i wodę o odpowiedniej temperaturze. Po kąpieli należy delikatnie osuszyć ręcznikiem skórę poprzez przykładanie go do skóry. Następnie nałóż krem, czy olejek nawilżający. Jeżeli dziecko nie wymaga kąpieli możesz oczyścić skórę dziecka przy pomocy odpowiednich chusteczek nawilżających. Nie zapomnij również o wybraniu odpowiedniego szamponu do włosów.

2022-03-29T07:36:48+02:00