Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak dbać o skórę z rozstępami?

Rozstępy są często powodem kompleksów u kobiet. Dowiedz się, jak powstają oraz jak należy dbać o skórę z rozstępami. Przeczytaj, czy można zapobiegać powstaniu rozstępów.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy pojawiają się zazwyczaj z powodu nadmiernego oraz szybkiego rozciągania skóry. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem masy ciała, szybkim wzrostem w okresie dorastania oraz ciążą. Pojawiają się one najczęściej na: udach, brzuchu, piersiach, pośladkach i rękach. Powstające rozstępy mają czerwono-fioletową barwę, po kilku miesiącach, stają się one białe. Podczas ich powstawania można odczuwać w tym miejscu swędzenie, warto wybrać wtedy produkt, który je złagodzi.

Jak dbać o skórę z rozstępami?

Ważna jest pielęgnacja skóry, która odpowiednio ją nawilży, jak i zmniejszy prawdopodobieństwo pojawienia się kolejnych rozstępów. Przyszłe mamy mogą wybrać krem na rozstępy z ciąży, ponieważ jest to produkt dla nich przeznaczony. Dostępne są także produkty dla kobiet, które nie są już w ciąży.

Czy można zapobiec powstaniu rozstępów?

Jeżeli chcesz zapobiec powstawaniu rozstępów, unikaj szybkiego przybierania na wadze, czy nagłej utraty kilogramów, ponieważ wpływa to na stan skóry. Warto utrzymywać dobrą kondycję poprzez aktywność fizyczną. Przyszłe mamy powinny wybrać ćwiczenia wyłącznie dla ciężarnych, najlepiej skonsultować je z lekarzem. Istotna jest również zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość wypitej wody. Możesz także spróbować zmniejszyć możliwość pojawienia się rozstępów za pomocą masażu miejsc, w których mogą się one pojawić, przy użyciu gąbki. Kobiety w ciąży muszą uważać na brzuch, należy masować go delikatnie.

Czego należy unikać w walce z rozstępami?

W swojej diecie unikaj tłustych produktów, słodyczy, przekąsek. Najlepiej pożegnać się z piciem kawy oraz alkoholu, które najlepiej zastąpić sokami. Należy sprawdzać skład produktów, które spożywasz. Każdego dnia jedz owoce i warzywa, w postaci np. surówek, sałatek, czy jako przekąski. Istotny jest również odpowiedni poziom witaminy D oraz spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3. Warto smażenie potraw zamienić na ich duszenie, gotowanie, czy pieczenie.

O czym warto wiedzieć?

Niestety im, dłuższy czas minie, od kiedy pojawiły się rozstępy, tym trudniej będzie zmniejszyć ich widoczność. Możesz także poszukać rozwiązania w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie lekarz zadecyduje, jaki zabieg można wykonać, aby stały się one mniej widoczne. Mogą to być zabiegi m.in. takie jak: mikrodermabrazja, czy karboksyterapia.

 

 

2022-12-30T12:44:55+01:00