Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak poradzić sobie z suchą skórą u noworodka?

Sucha skóra u niemowląt to często pojawiający się problem u maluszków, dlatego warto wiedzieć jak sobie poradzić z suchym naskórkiem maluszka. Skóra dziecka nie jest dobrze wykształcona i nie posiada warstwy hydrolipidowej. W związku z tym jest podatna na działanie czynników zewnętrznych np. chlorowanej wody czy nawet klimatyzacji. Często skutkuje to zaczerwienieniem lub podrażnieniem skóry w postaci wysypki czy szorstkich obrzęków. W związku z tym warto znać sposoby oraz preparaty, które pomogą zmniejszyć obrzęk i pomogą maluszkowi.

Jak rozpoznać suchość skóry?

Sucha skóra u noworodka może objawiać się w różnej postaci i zazwyczaj dotyczy nadmiernej suchości, czyli wyczuwalnej szorstkości. Towarzyszą jej zarówno inne objawy, na przykład swędzenie i pieczenie maluszka. Niemowlę płacze, gdyż szorstkość przejawia się nieprzyjemnym dotykiem i często bólem. Zauważyć można, widoczne zaczerwienia występujące w różnych miejscach, a także krostki i pęcherzyk, które często sprawiają, że niemowlę jest rozdrażnione i zdenerwowane. Dodatkowo może współwystępować płacz, specyficzna reakcja na dotyk i wiele innych czynników, które z łatwością można powiązać z suchością naskórka.

Preparaty przeznaczone do suchej skóry

Przy suchej skórze niemowląt bardzo duże znaczenie ma kąpiel, która nie powinna być zbyt długa oraz należy pamiętać o odpowiedniej temperaturze ok. 37 stopni. Jednymi z lepszych produktów, które radzą sobie z suchą skórą niemowlęcia, są odżywcze żele oraz kremy. Warto je stosować zwłaszcza po kąpieli, dzięki czemu kompensują one wysuszające działanie wody. Super sprawdza się mleczko, które wchłania się niezwykle szybko i natychmiastowo nawilża skórę maluszka.

Na co warto uważać?

Aby zapewnić swojemu niemowlęciu warstwę ochronną podczas spacerów, należy unikać nadmiernych promieni słonecznych, a także na silny wiatr czy mróz. W takim przypadku warto stosować kremy z filtrem UV oraz wyposażyć wózek w parasol czy inną nakładkę. Zdecydowanie warto używać specjalistycznych preparatów, które w swoim składzie mają wyjątkowe składniki, które intensywnie nawilżają skórę niemowląt.

2021-06-02T08:24:02+02:00