Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak pozbyć się rozstępów?

Z rozstępami na ciele boryka się wiele kobiet, a ich powstawanie zależy od wielu czynników. Zmiany w strukturze skórnej pojawiają się przy rozciąganiu się skóry w wyniku zmian hormonalnych, przybrania na wadze czy też szybszego wzrostu masy mięśniowej. Rozstępy występować mogą w różnych miejscach, jednakowo często pojawiają się na brzuchu, udach, piersiach, pośladkach czy ramionach. Dzieje się tak, ponieważ mocno naciągnięta skóra nie nadąża z produkcją odpowiedniej ilości kolagenowych włókien. Istnieją jednak preparaty, które pomogą Ci pozbyć się rozstępów oraz zmniejszyć ich widoczność.

Preparaty na odstępy

Stosowanie kremów na odstępy pozwala zauważalnie wpłynąć na zmniejszenie widoczności zmian skórnych oraz wzmocnić jędrność. Kremy na rozstępy w ciąży stworzone są z najwyższej jakości składników, które znacznie wpływają na poprawę kondycji skóry. Preparaty występują w postaci olejków i kremów, których składniki aktywne pomagają pozbyć się niedoskonałości i blizn na ciele w postaci rozstępów. Niezależnie, czy rozstępy są stare, czy świeże, wysokiej jakości preparaty pomogą pozbyć się i delikatnie zmniejszyć widoczność rozstępów.

Rozstępy – rodzaje

Rozstępy dzielą się na świeże oraz paroletnie, czyli te trudniejsze do usunięcia lub zmniejszenia ich widoczności. Rozróżnić je można za pomocą kolorów, gdzie nowe i świeże rozstępy widnieją jako różowe i jasne pasy. W ich przypadku należy stosować kremu, który zapobiegają rozrostowi rozstępom i je zmniejszają. Natomiast w przypadku starych znamion w kolorze perłowym nie zawsze uda się je całkowicie usunąć. Jednak można je nawet widocznie zmniejszyć. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie preparatów z mocznikiem, które przynoszą dobre efekty i wpływają na dobrą kondycję skóry. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju rozstępy posiadasz, w każdym przypadku ważna jest systematyczność wcierania preparatów oraz przede wszystkim, cierpliwość.

Jak pozbyć się rozstępów? – podsumowanie

Pozbycie się rozstępów nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza w przypadku starszych zmian skórnych, które występują na naszym ciele od wielu lat. Oczywiście istnieją preparaty, które zmniejszają widoczność, zwłaszcza świeżych rozstępów. Warto pamiętać o systematycznym stosowaniu produktów.

Źródło zdjęć: freepik.com

2021-06-02T08:21:07+02:00