Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kosmetyki dla kobiet w ciąży – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na zadbanie o wrażliwą skórę w ciąży – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Opiszemy w nim, na co zwrócić uwagę kupując produkty do codziennej pielęgnacji skóry ciężarnej. Dzięki temu, unikniesz zagrożenia dla swojego dziecka oraz będziesz cieszyć się zdrową kondycją skóry przez cały okres trwania ciąży i po porodzie.

Na co narażona jest skóra w ciąży?

Nie bez przyczyny uważa się, że kobiety w ciąży promienieją. Również bez makijażu! Mają gładką cerę, zdrowe i lśniące włosy i mocne paznokcie. Wszystko za sprawą szaleństwa hormonów w organizmie. Ma to jednak swoje minusy, które najbardziej odbijają się na naszej skórze. Staje się nagle bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Nawet jeżeli wcześniej nie narzekałaś na problemy z tą częścią ciała, możesz nagle zauważyć jej suchość, podrażnienia i pieczenie. Skóra na skutek szybkiego przyrostu masy ciała zaczyna się rozciągać, tracąc jednocześnie swoją elastyczność. Skutkiem są widoczne pierwsze rozstępy w okolicy bioder, brzucha, ud i piersi.

Jakich produktów w ciąży należy unikać?

Wiele firm, szukając oszczędności zastępuje swoje skład tańszymi zamiennikami. W pielęgnacji kobiety, która nie spodziewa się dziecka, stosowanie tych produktów nie jest tak bardzo niebezpieczne. Jednak w przypadku przyszłych mam, niektóre kosmetyki przy długotrwałym stosowaniu wpływają nie tylko na kondycję skóry, lecz również szkodzą zdrowiu dzieciątka.

Pamiętajmy, aby dokładnie czytać skład produktów przed zakupem. Odkładajmy wszystkie produktu, których skład może być podrażniający i niebezpieczny dla dziecka. Najlepiej wybierać produkty, które wykonane są z naturalnych składników i przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży.

Jakie kosmetyki dla kobiet w ciąży.

Bardzo ważne, aby kosmetyki w ciąży były:

  • wolne od chemicznych substancji konserwujących,
  • nie zawierające środków barwiących,
  • w swoim składzie nie mające chemicznych filtrów UV,
  • bez PEG i pochodnych,
  • nie posiadające w składzie parafin i tłuszczów na bazie ropy naftowej.

Jednym z produktów, który spełnia powyższe oczekiwania, jest: https://www.mustela.pl/olejek-na-rozstepy-certyfikowany-bio. Pamiętajmy o zasadzie, żeby zawsze wybierać produkty certyfikowane, przebadane i przyjazne środowisku. Zyskamy pewność, że zarówno nasza skóra jak i nasze nienarodzone maleństwo będzie bezpieczne. Oprócz tego, unikajmy również kosmetyków, które w swoim składzie zawierają witaminę A, kwas salicynowy czy formaldehyd. Substancje te są bardzo szkodliwe dla płodu! Najczęściej można na nie trafić w kosmetykach do cery przeciwtrądzikowej. Będziemy musiały je wówczas odstawić.

2020-11-06T15:22:54+01:00