Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Krem przeciwsłoneczny dla niemowląt

Lato gorący czas, w którym każdy z nas cieszy się promieniami słonecznymi na ciele. Jeżeli właśnie urodziłaś, to z pewnością wiesz jak ważne jest również dbanie o skórę swojego maluszka. Zwłaszcza latem – kiedy promienie słoneczne bywają bardzo niebezpieczne. Zobaczy jakie cechy powinien mieć skuteczny spray przeciwsłoneczny, aby móc cieszyć się wspólnymi chwilami na dworze – wspólnie z Twoim dzieckiem.

Krem do opalania dla niemowląt

Skóra Twojego dziecka jest bardzo delikatna, ponieważ jej poszczególne warstwy są znacznie cieńsze niż u osoby dorosłej. Dlatego, przy nieodpowiedniej pielęgnacji, ryzykujesz objawami alergicznymi, wysuszeniem skóry lub co gorsza – poparzeniami słonecznymi. Dzieci do trzeciego roku życia nie powinny przebywać na słońcu, a jeżeli już zdecydujesz się na letni spacer, to koniecznie zadbaj o odpowiednią ochronę, którą opiszę poniżej.

Od kiedy krem dla niemowlaka?

To niezwykle ważny proces, który należy zacząć już późną wiosną, a w przypadku nasilających się w naszym klimacie coraz większych upałów – nawet wcześniej. Małe dzieci nie powinny przebywać na słońcu między godziną 11:00 a 16:00, ponieważ jest to dla nich niebezpieczne. Wówczas, nawet przy odpowiednim kosmetyku ryzykujesz udarem słonecznym.

Młodzi rodzice powinni dbać o skórę dziecka również podczas letnich spacerów. Najlepiej ubrać je wtedy w przewiewne, bawełniane ubranka, które nie podrażnią skóry. Wózek najlepiej wyposażyć w parasolkę oraz folię przeciwdeszczową i moskitierę – na wypadek niespodziewanego, letniego deszczu. Głowę dziecka chronimy czapką.

Jeżeli decydujesz się na wakacje w ciepłych krajach, to niezwłocznie powinnaś zaopatrzyć się w krem z filtrem dla niemowląt Mustela.

Kremy z filtrem dla dzieci – ranking

  • Krem z filtrem dla dzieci Mustela
  • Dermedic Baby Sunbrella 
  • Emolium Suncare
  • Bioderma, Photoderm KID Lait SPF 50+
  • Avène Mleczko dla dzieci.
2019-12-23T10:11:04+01:00