Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Włosy dziecka – jak o nie dbać?

Pielęgnacja skóry głowy i włosów już od pierwszych dni życia powinna odbywać się w delikatny sposób. Bez względu na to, czy niemowlę ma kilka kosmyków, czy pełną bujną czupryną. Jak dbać o włosy dziecka?

Mycie włosów

Przede wszystkim nie musimy myć włosów codziennie. Najlepiej, co dwa lub trzy dni. Częściej można robić to latem, kiedy maluszek spoci się w czasie upałów. Podczas codziennej kąpieli w pierwszych tygodniach życia wystarczy umyć główkę samą wodę. Jeśli decydujemy się wtedy na wybór produktu – dobrze, aby był on o charakterze żelu lub pianki. Najpierw zamocz włoski ciepłą wodą, wmasowując tym samym małą ilość szamponu. Później wystarczy dokładnie spłukać pozostałości. Resztki szamponu możesz zmyć i oczyścić główkę za pomocą prysznica, kubka lub własnej dłoni. Najlepiej, gdy odciśniesz nadmiar wody w ręcznik i pozostawisz je do wyschnięcia. Nie używaj suszarki – jeszcze przyjdzie na nią czas w późniejszych latach. Pamiętaj, aby codziennie czesać włosy. Pozwoli to zapobiec występowaniu ciemieniuchy, a także wpływie korzystnie na kondycję. Gdy dziecko podrośnie, unikaj wiązania włosów za pomocą gumek i frotek. W łatwy sposób osłabisz ich cebulki i strukturę.

Kosmetyki, których powinno się używać

Z pewnością zastanawiasz się, jaki szampon sprawdzi się najlepiej. Postaw na taki preparat, który będzie przeznaczony do delikatnej i wrażliwej cery.  Niemowlęcia niekiedy wymagają łagodnych substancji myjących, a także emolientów. Szampon dla dzieci Mustela to kosmetyk do codziennej pielęgnacji włosów maluszka. Łatwo się spłukuje, a co najważniejsze nie szczypie w oczy. Ułatwia także rozczesywanie, gdy dziecko ma już sporo włosków. Szampon zawiera naturalne składniki, które niwelują ryzyko występowania reakcji alergicznych i podrażnień. Wybierz kosmetyki przeznaczone do wrażliwej skóry niemowlęcia, które są w pełni bezpieczne.

2019-01-25T09:14:49+01:00