Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak pielęgnować skórę zimą? Porady dla przyszłych mam

Skóra w okresie ciąży narażona jest na wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Suche, wilgotne powietrze w pomieszczeniach, mróz oraz wiatr sprawiają, że staje się ona skłonna do wysuszenia, podrażnień oraz zaczerwienienia.

Przyczyny suchej skóry zimą

Zimą skóra narażona jest na wiele czynników, które bezpośrednio wpływają na jej stan. Reaguje na wszystkie bodźce, np. składniki kosmetyków, temperaturę, czynniki zewnętrzne. Pojawia się świąd (jeden z częstych ciążowych dolegliwości), pieczenie oraz zaczerwienione miejsca. Podczas ciąży skóra dodatkowo staje się mniej nawilżona. Wszystkie te objawy to wyniki nadmiernej produkcji u kobiet estrogenów. Ich duża ilość w organizmie powoduje, że gruczoły łojowe pracują znacznie wolniej. W wyniku tego naskórek staje się cieńszy oraz bardziej podatny na wiele dolegliwości. Odwodniona skóra traci swoją elastyczność oraz jędrność, dlatego ważne jest, aby regularnie ją nawilżać i odżywiać. Wrażliwa cera gorzej radzi sobie z zimowym, suchym powietrzem, mrozem oraz wiatrem. Dlatego ważna jest prawidłowa pielęgnacja oparta o właściwe preparaty. Pamiętaj, że podczas ciąży naskórek potrzebuje innych nawyków pielęgnacyjnych.

Zadbaj o skórę

Nawilżanie stanowi podstawę codziennej pielęgnacji. Warto zatem nakładać odpowiednie kremy i balsamy regularnie w ciągu dnia oraz przed planowym wyjściem. Nie zapominaj o nawilżaniu miejsc, w których występują rozstępy. Wymagają one naszej szczególnej pielęgnacji. Polecamy zatem olejek przeciw rozstępom Mustela, który szybko się wchłania, a także zapobiega powstaniu nowych rozstępów. Można go stosować, będąc w ciąży, ale także po urodzeniu. Z pewnością skóra stanie się bardziej sprężysta oraz elastyczna. Gdy stosujesz kremy do twarzy, nie zapominaj, aby dodatkowo miały filtry UV. W zimie także łatwo można nabawić się przebarwień. Skóra poprzez odwodnienie traci swoją elastyczność. Aby oczyścić skórę, możesz zastosować peelingi. Jednak nie mogą być to mechaniczne peelingi, np. w gabinetach kosmetycznych. Postaw na złuszczenie naskórka w tradycyjny sposób oparty o naturalne kosmetyki. Uważaj, aby zbyt mocno nie złuszczyć skóry, ponieważ dodatkowo ją podrażnisz. W zimie także mamy do czynienia z osłabionymi naczyńkami krwionośnymi. Zdecydowanie są słabsze oraz lubią pękać. Dlatego, jeśli masz cerę naczynkową, zastosuj kremy przeznaczone do uszczelnienia naczynek. Kosmetyki natomiast wybieraj o naturalnym składzie.

2018-12-28T11:43:34+01:00