Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jaki wybrać balsam będąc w ciąży?

Posiadanie dużej ilości kosmetyków podczas ciąży nie jest koniecznie a z produktami, które używałaś wcześniej powinnaś się pożegnać, jeśli chcesz właściwie zadbać o swoje ciało. Dobrym sposobem będzie wymiana kosmetyczki na preparaty zawierające jak najbardziej naturalne składniki. Zatem jak dobrać odpowiedni produkt do tego rodzaju pielęgnacji?

Zrezygnuj ze sztucznym składników

Produkty zawierające takie substancje mogą silnie podrażnić skórę. Należy uważać na to, jakie balsamy i kremy stosować podczas ciąży. Przede wszystkim zrezygnuj z tak popularnych składników w kremach, płynach do kąpieli i produktach do włosów, jak SLS i SLES. Są to silne detergenty o właściwościach myjących i pianotwórczych. Przede wszystkim wysuszają i uczulają skórę, mimo że SLES jest łagodniejszym składnikiem niż SLS. Musimy pamiętać, że zawiera on pochodne ropy naftowej. Ponadto lepiej unikać oleju sojowego i wyciągu ze soi. Powodują one przebarwienia, czego żadna kobieta nie chciałaby doznać będąc w ciąży.  Kolejnymi składnikami na czarnej kosmetycznej liście są kwasy: salicylowy, retinol, AHA, azelainowy, migdałowy oraz glikolowy.

Dobry jakościowo balsam to podstawa

Nie zapomnij, aby zacząć pielęgnację właściwymi nawykami, w których będziesz systematyczna. Najlepiej kremy, balsami i olejki nakładać rano i wieczorem, tak aby skóra miała czas wchłonąć dany produktu odpowiednio długo. Jeśli zdecydujesz się na balsam, wybierz tylko ten, który jest przede wszystkim bezzapachowy. Skóra podczas ciąży jest bardzo wrażliwa i źle znosi wszelkie drażliwe zapachy. Ponadto bardzo łatwo doprowadzić do podrażnienia danego obszaru ciała, które jest wyjątkowo wrażliwe. Dobry balsam powinien sprawić, że skóra będzie dobrze nawilżona, miękka i elastyczna.  Dlatego dobry balsam powinien łagodzić podrażnienia, koić uczucie świądu i zawierać tylko naturalne składniki. Dobrze, aby był przeznaczony dla kobiet w ciąży, ale także dla świeżo upieczonych mam. Warto dbać o skórę podczas ciąży i zaopatrzyć się tylko w preparaty hipoalergiczne.

Pielęgnacja ciała w ciąży to podstawowy element w ciągu dnia, aby ochronić naskórek przed czynnikami zewnętrznymi. Zwróć uwagę również na inne dermokosmetyki pochodzenia naturalnego, które sprawią, że kondycja Twojej skóry znacznie się poprawi.

2018-08-16T11:17:37+02:00