Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jakie objawy w pierwszym miesiącu ciąży?

Pierwsze tygodnie ciąży to najłagodniejszy okres pod względem objawów i samopoczucia. Dlatego, niektóre kobiety przez pierwsze tygodnie nie są nawet świadome bycia w ciąży. Dopiero w czwartym tygodniu można dostrzec pierwsze zmiany. Pierwszy tydzień ciąży to okres, w którym nie widzimy żadnych nieprawidłowości i najpewniej taki stan utrzyma się przez pierwsze trzy tygodnie. Dopiero czwarty tydzień to okres, w którym można zauważyć pierwsze zmiany sugerujące, że w naszym brzuchu narodziło się nowe życie. W dzisiejszym artykule opiszemy, czego można spodziewać się przez pierwsze 4 tygodnie tego wspaniałego okresu.

Ciąża i objawy – 1 tydzień

Pierwszy tydzień ciąży rozpoczyna niezapomniane chwile w życiu każdej przyszłej mamy. To pierwszy z dziewięciu miesięcy ciąży, podczas których nasze ciało przejdzie wiele zmian. Pierwszy dzień ostatniej menstruacji, jest jednocześnie uznawany za początek ciąży, ponieważ ciężko jednoznacznie ustalić moment zapłodnienia. Dlatego ciąża w 1 tygodniu jeszcze nie jest tak naprawdę ciążą. To okres, w którym komórka jajowa dopiero przygotowuje się na połączenie z męską komórką, czyli plemnikiem.

Objawy w ciąży w 1 tygodniu są niemożliwe do uchwycenia. Jeżeli dojdzie do zapłodnienia, to przyszła mama dopiero po kilku tygodniach odczuje zmiany wiążące się z noszeniem w sobie nowego życia. 1 tydzień ciąży to czas, w którym należy zadbać o siebie, swoje dobre samopoczucie i odżywanie. Relaks i odpoczynek powinny stać się priorytetem, nawet na samym początku ciąży. Zwiększa to oczywiście szansę na zapłodnienie.

2 tydzień ciąży – czego się spodziewać

Objawy ciąży w 2 tygodniu są również prawie niewidoczne. To tak naprawdę czas, w którym (według obliczeń lekarzy) pęka pęcherzyk Graafa i nadchodzi owulacja. Uwolniona komórka jajowa zostaje transportowana do jajowodu i łączy się z plemnikiem. Aby przewidzieć czas owulacji, należy dokładnie obserwować swoje ciało – temperaturę i gęstość śluzu. Można również kupić test owulacyjny. Podczas drugiego tygodnia ciąży rośnie poziom estrogenów, dlatego mamy zwiększoną ochotę na współżycie.
(więcej informacji znajdziesz na: https://www.mustela.pl/mustela-blog/2-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy)

Ciąża – 3 tydzień i pierwsze objawy

Zazwyczaj jednym z pierwszych objawów ciąży w 3 tygodniu może być plamienie implantacyjne. To zaledwie kilka kropli o różowym zabarwieniu, dlatego trudno jest pomylić je z miesiączką. Pod koniec 3 tygodnia ciąży, piersi mogą stać się lekko drażliwe i powiększone. Możesz odczuwać również lekkie zmęczenie, mimo odpowiedniej ilości snu. Wszystko to zaczniesz zauważać w dniu pojawienia się kolejnej miesiączki. Jeżeli do tego, utrzyma się również podwyższona temperatura Twojego ciała to znak, że z pewnością jesteś w ciąży.

Kawę pijaj w rozsądnych ilościach, unikaj energetyków. Dbaj o swoje zdrowie stosując suplementację. Pamiętaj, że w pierwszym i drugim trymestrze nie wolno przyjmować leków bez konsultacji z lekarzem. Warto zatem spożywać wartościowe posiłki, bogate w witaminę C, selen, cynk, kwasy omega oraz witaminę D3.

2020-03-30T19:12:17+02:00