Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rozstępy – jak skutecznie się ich pozbyć i co zrobić, aby nie wróciły?

Występowanie rozstępów ma podłożone genetyczne i hormonalne. Zazwyczaj są pozostałością po okresie dojrzewania, odchudzaniu lub ciąży. Aby nie wróciły rozpocznij prawidłową pielęgnację swojego ciała. Pamiętaj o zdrowym oraz aktywnym trybie życia.

Przyczyny powstania rozstępów

Główną przyczyną pojawienia się rozstępów są hormony, a dokładnie wzrost kortyzolu i estrogenu. Doprowadzają do uszkodzenia tkanek, które produkują białka, wpływające na jędrność skóry. W dodatku w ciąży skóra ulega dużemu rozciąganiu się. Osłabione włókna ulegają zerwaniu lub pęknięciu. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze rozstępy w kolorze czerwonym. Z czasem bledną, przyjmując kremowy odcień. Odpowiednia pielęgnacja, dieta i ruch wpływają na szybszą walkę z rozstępami i wspierają sprężystość skóry.

Pielęgnacja ciała

Warto już od początku ciąży stosować kremy, które zapobiegają powstaniu rozstępów. Zazwyczaj pojawiają się one na brzuchu, udach, piersiach, nogach czy rękach. Zaopatrz się w produkty, które mają naturalne składniki i skutecznie ujędrnią skórę. Zastosuj na rozstępy w ciąży kremy nawilżające oraz ujędrniające. Dzięki temu będzie ona odporna osłabione włókna kolagenowe. Preparaty oraz kosmetyki są ważne, ale nie stanowią jedynej pomocy w walce z rozstępami. Na kondycję skóry wpływa również aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Z pewnością powinnaś skorzystać ze spacerów, basenu, czy jogi. Jadłospis wzbogać przede wszystkim o produkty pełnoziarniste, np. pieczywo, makarony, kasze, ryż, a także nabiał, chude mięsa i ryby. Owoce i warzywa to również cenne źródło witamin. Często sięgaj po wodę. Odpowiednie nawodnienie organizmu wspiera Twój organizm. Odpowiednia pielęgnacja, dieta i aktywność fizyczna wpływają na sprawniejszą walkę z rozstępami i wspierają sprężystość skóry.

2019-03-27T11:32:25+01:00