Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

AZS w fazie aktywnej. Jak wyleczyć skórę niemowlęcia?

Atopowe zapalenie skóry to uporczywa dolegliwość, której towarzyszą liczne zaczerwienienia, zmiany skórne oraz uciążliwy świąd. Warto od razu podjąć działania, które mają na celu złagodzić objawy w fazie zaostrzeń AZS.

Przyczyny powstania choroby

AZS rozpoczyna się zazwyczaj we wczesnych latach życia. Swoje występowanie zawdzięcza alergenom, które uczulają skórę. Najczęściej przebiega dwufazowo dzieląc się na okres remisji oraz zaostrzeń. Pierwszy z nich charakteryzuje się suchą oraz podrażnioną skórą. Remisja tej dolegliwości to często letni okres, kiedy naskórek nie jest obciążony przez czynniki zewnętrzne. Faza aktywna to z kolei długotrwały stan zapalny, nasilający się wiosną (liczne alergeny unoszące się w powietrzu m.in. pyłki drzew, traw, roztocza, kurcz, czy sierść) oraz w okresie jesienno-zimowym.  Mrozy, suche i wilgotne powietrze dodatkowo nie pomagają. Ponadto grube ubrania szczególnie wykonane ze sztucznych materiałów sprawiają, że skóra nie oddycha, jest przegrzana i łatwej ulega podrażnieniom. W fazie zaostrzeń skóra jest nie tylko sucha, ale i mocno zaczerwieniona, naznaczona grudkami, które łatwo zostają przenoszone.

Pielęgnacja skóry

Przy AZS kluczową rolę odgrywa prawidłowa pielęgnacja odpowiednio dopasowana do objawów choroby. Naskórek niemowlęcia nie będzie tolerować produktów, które dodatkowo nie są specjalnie przeznaczone do alergicznej i wrażliwej skóry. Atopowe zapalenie skóry zazwyczaj leczy się za pomocą dedykowanych preparatów. W celu pielęgnacji niezbędne są emolienty, czyli kosmetyki przeznaczone do skóry atopowej. Natłuszczają, odbudowują barierę skórą, nawilżają oraz łagodzą wszelkie podrażnienia, jak na przykład Stelatopia krem emolient do twarzy oraz ciała. Wcierany w zmienione miejsca zregeneruję skórę.  Nie zapomnij również o właściwie dobranych produktach myjących. Podczas osuszania ciała po kąpieli nie trzyj naskórka zbyt mocno. Delikatnie przykładaj ręcznik do danej części ciała. Zadbaj o higienę rączek dziecka, które mogły mieć kontakt ze zmieniony miejscami.

 

2018-11-21T12:54:52+01:00