Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak przygotować zestaw wyprawkowy dla maluszka?

Najlepiej sporządź listę zakupów, niezbędnych artykułów, które będą potrzebne twojemu maluszkowi. Przeczytaj, jakie artykuły powinny się na niej znaleźć. Dowiedz się, o czym warto pamiętać, kupując ubranka.

Czym jest wyprawka?

Wyprawka to rzeczy niezbędne dla maluszka, którego oczekujesz. Należy wcześniej zgromadzić te przedmioty, aby gdy noworodek pojawi się na świecie, uniknąć stresujących sytuacji, wynikających z braku potrzebnego przedmiotu. Warto również przygotować się wcześniej do wizyty w szpitalu, spakować do torby niezbędne przedmioty dla Ciebie i maluszka.

Sporządź listę potrzebnych artykułów – to dobre rozwiązanie!

Najlepiej sporządzić listę oraz stopniowo nabywać przedmioty. Łatwiej będzie Ci wtedy nie pominąć, ważnego przedmiotu, czy zakupić danej rzeczy dwukrotnie. Przedmioty możesz posegregować na liście na: kosmetyki, artykuły higieniczne, wyposażenie apteczki, ubranka, niezbędne artykuły do: karmienia, przewijania, mycia, spania.

O czym warto pamiętać, kupując niemowlęciu ubranka?

Przygotowując wyprawkę, nie zapomnij uwzględnić pory roku, w której maluszek pojawi się na świecie. Jest to ważne, ponieważ inne ubranka przygotujemy dla niemowlaka urodzonego na wiosnę i w lecie, inne dla urodzonego na jesień i w zimie. Nie kupuj dużej ilości ubranek dla niemowlęcia, ponieważ szybko z nich wyrośnie. Najlepiej kupić ubranka, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak m.in. bawełna. Nie zapomnij również o odpowiednim proszku do prania ubrań maluszka. Jego skóra jest bardzo delikatna, dlatego najlepiej kupić produkty do tego przeznaczone, są one hipoalergiczne, a przede wszystkim bezpieczne dla skóry dziecka.

Zestaw wyprawkowy dla maluszka – o czym warto wiedzieć?

Możesz wybrać gotowe zestawy np. kosmetyków, które zawierają niezbędne produkty. Mustela zestaw wyprawkowy, jest taką propozycją! Znajdziesz również inne zestawy np. produktów do pielęgnacji niemowląt, czy zestawy do kąpieli.

Niezbędne przedmioty, które powinna zawierać wyprawka!

Nie zapomnij kupić przedmiotów takich jak m.in.: fotelik samochodowy, wózek, przewijak, wanienka, ręczniki, butelki, poduszka do karmienia, rożek, pampersy, smoczek, pieluchy, śpiworek. Przygotuj wcześniej miejsce, gdzie noworodek będzie spał: łóżeczko, materacyk, pościel, kocyk.  Możesz również zakupić lampkę nocną, nianię elektroniczną, termometr do wody. Zorganizuj miejsce, gdzie będziesz przechowywać te przedmioty, aby były pod ręką, gdy twój maluszek, będzie już z Tobą w domu.

2022-09-29T10:49:05+02:00