Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Krem z filtrem dla niemowlaka – dlaczego warto go stosować?

Ochrona wrażliwej skóry niemowlaka jest bardzo ważna. Przeczytaj, dlaczego należy wybrać krem z filtrem. Dowiedz się, jak dbać o niemowlaka latem.

Jak chronić skórę niemowlaka?

Skóra małego dziecka jest bardzo delikatna, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia ochrona. Należy zawsze stosować kremy z filtrem dla niemowląt. Nie można aplikować im kosmetyków przeznaczonych dla dorosłych!

Jak działają kremy z filtrem dla niemowląt?

Kremy te zachowują na skórze filtr ochronny, czyli warstwę, która chroni skórę dziecka przed promieniowaniem. Pamiętaj, aby stosować się do zaleceń producenta. Należy pamiętać o jego ponownym nałożeniu, jeżeli będzie to konieczne. Zazwyczaj należy go aplikować około 20 minut przed wyjściem na zewnątrz i nakładać go ponownie co 2-3 godziny.

Jak dbać o niemowlaka latem?

Dzieci do trzeciego roku życia należy szczególnie chronić przed słońcem, ponieważ są one narażone na oparzenia słoneczne. Nie zapominaj o nakryciu głowy dla dziecka, a także o założeniu przewiewnych ubrań w jasnym kolorze. Najlepiej nie spacerować z dzieckiem, kiedy jest najsilniejsze działanie promieni słonecznych. Warto wtedy jak najdłużej przebywać w cieniu.

Czy zawsze nakładać krem z filtrem?

Pamiętaj, że nawet w pochmurne dni, należy pamiętać o kremie z filtrem. Słońce nadal wtedy potrafi działać na skórę. Zawsze sprawdzaj etykietę produktu, szczególnie zwracając uwagę na zalecenia co do wieku dziecka.

2022-06-07T07:42:49+02:00