Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak pozbyć się rozstępów w ciąży?

Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że rozstępy nie pojawią się na skórze ciężarnej, a przynajmniej będą one niewielkie i prawie niewidoczne. Właśnie dlatego trzeba mieć na uwadze ich występowanie i próbować im zaradzić. W tym celu właśnie powstał poniższy artykuł, gdzie podpowiemy Wam jak z nimi postępować oraz czego unikać, aby nie dopuścić do trwałych problemów skórnych.

Skąd biorą się rozstępy?

Oczywiście głównym czynnikiem determinującym powstawanie nieestetycznie wyglądających przerw w skórze są hormony, które w czasie ciąży zaczynają wariować i przyczyniają się do podobnych problemów skórnych. Wówczas w organizmie kobiety ciężarnej zwiększa się ilość kortyzolu, który oddziałuje negatywnie na kondycję tak zwanych fibroblastów. Odpowiadają one głównie za produkcję kolagenu i elastyny, a te z kolei zapewniają skórze właściwy poziom rozciągliwości. Jednak nadmiar hormonu osłabia znacząco włókna skórne i sprzyja powstawaniu rozstępów na skórze zarówno brzucha, pośladków, jak i piersi. Właśnie rosnący z miesiąca na miesiąc brzuch, a także zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej wpływają na napięcie struktury skóry i jej pęknięciu. Z początku mają one kolor czerwono-różowy, aczkolwiek po pewnym czasie zaczynają blednąć, co nadal nie sprawia, że stają się kompletnie niewidoczne.

Jak zapobiegać i eliminować?

Przede wszystkim pomocne okażą się wszelkiego rodzaju preparatu pielęgnujące przeznaczone dla kobiet w ciąży, które posiadają w swoich składnikach odpowiednie witaminy i substancje, które jednocześnie wzmacniają elastyczność skóry, a także nie powodują u ciężarnych żadnych podrażnień skóry. Najczęściej wybierany jest balsam przeciw rozstępom w ciąży, który można dostać w każdej aptece bądź drogerii za niewielkie pieniądze. Innymi stosowanymi kosmetykami mogą być kremy, olejki oraz żele, które cechują się działaniem zapobiegającym rozstępom.

Najważniejszym jest, aby preparaty te posiadały w sobie odpowiednie składniki naturalne, które pobudzają przyrost kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej rozciąganie. Trzeba w tym celu dokładnie poczytać ulotki kosmetyków oraz poczytać więcej o nich w internecie, by poznać także opinie pozostałych użytkowniczek, które polecają lub nie dany produkt. Równie dobrym pomysłem są także masaże ciała, które można połączyć z rozsmarowaniem kremu na skórze. Wówczas koliste i dokładne ruchy pozwolą na równoczesne wchłonięcie się preparatu, a także pobudzą krążenie krwi. Nie możesz zapominać, że jakiekolwiek być stosowała kosmetyki trzeba mieć na uwadze systematyczność ich użytkowania, ponieważ jednorazowe balsamowanie wcale nie pomoże Ci w pozbyciu się i przeciwdziałaniu rozstępom, a przecież każda przyszła mama chce być piękna i rozpromieniona przez cały okres ciąży bez żadnych zmartwień.

 

2018-04-30T11:25:11+02:00