Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak uniknąć rozstępów w ciąży?

Często wymienianym mankamentem ciąży są właśnie rozstępy, których trudno jest uniknąć, kiedy Twoje ciało nagle diametralnie się zmienia. Skóra wraz z rosnącym brzuchem i zwiększającą się wagę zaczyna się rozciągać, dlatego koniecznie musisz zadbać o jej odpowiednią pielęgnację, by skutki nie były aż tak widoczne po porodzie. Sprawdź, jakie wskazówki przygotowaliśmy dla przyszłych mam.

Skąd bierze się problem z rozstępami?

W zasadzie można wyróżnić kilka przyczyn, które mogą mieć wpływ na pojawianie się rozstępów na ciele. Pierwszą z nich są oczywiście zmiany hormonalne występujące w organizmie kobiety ciężarnej, które są wynikiem nadczynności nadnerczy. Wówczas produkowana jest nadmierna ilość hormonów, które zaburzają pracę komórek skórnych odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu, a jak zapewne wiesz zapewnia on jędrność i elastyczność skóry. Włókna kolagenowe ulegają znacznemu osłabieniu, co właśnie może powodować powstawaniu rozstępów.

Innym powodem mogą być także uwarunkowania genetyczne, gdyż nie każda kobieta, ale większość z nich zmaga się z rozstępami w czasie ciąży, a dotyczy to szczególnie Pań, których mamy miały z nimi poważny problem. Taką skłonność zyskują oczywiście kobiety, które zaniedbują zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną w czasie tych 9 miesięcy, kiedy to może sporo pomóc przy niwelowaniu i zapobieganiu rozciąganiu się skóry.

Jak przeciwdziałać rozstępom?

Zazwyczaj ich pierwsze oznaki pojawiają się w 2. trymestrze ciąży, kiedy ciało widocznie się zmienia. Jednak profilaktycznie polecamy zabezpieczyć swoją skórę już od pierwszych tygodni poczęcia, dzięki czemu nabierze ona więcej elastyczności. Im dłuższe działanie kosmetyków, tym efekt staje się szybciej widoczny i długotrwały. Kluczem jest w takim razie znalezienie dobrego kremu na rozstępy w ciąży, który będzie posiadał naturalne i nieszkodliwe składniki. Trzeba zwracać szczególną uwagę na opakowania i instrukcje kosmetyków dla ciężarnych, gdyż nie wszystkie preparaty mogą być stosowane w poszczególnych okresach ciąży. Jednak większość dobrej jakości kosmetyków oferuje wartościowy i skuteczny skład, gdzie krem ma właściwości nawilżające, odżywiające i stymulujące produkcję kolagenu w skórze.

Ponadto powinnaś przerzucić się na zdrowy i aktywny styl życia, dzięki czemu Twoja skóra podczas ćwiczeń będzie dodatkowo ujędrniania, a właściwie dobrana dieta pozwoli uzupełnić brakujące witaminy i minerały niezbędne do zwiększenia elastyczności skóry. W ostateczności jednak zalecamy skorzystanie z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które po urodzeniu dziecka i zakończeniu karmienia mogą okazać się jedynym skutecznym rozwiązaniem dla Twojej skóry. Możesz skorzystać z nich, gdy Twoje ciało absolutnie nie powróciło do poprzedniej kondycji, przez co Ty również czujesz się mniej pewna siebie i atrakcyjna, dlatego zabiegi kosmetyczne i bardziej inwazyjne mogą okazać się tutaj koniecznością.

 

2018-06-30T16:05:15+02:00