Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

O czym należy pamiętać podczas urlopu z dzieckiem?

Po wielu miesiącach pochmurnej pogody, w końcu przychodzi moment, gdy możemy odpocząć na świeżym powietrzu. W tym okresie ważne jest, aby o odpoczynek zadbać prawidłowo ze względu. O czym musisz pamiętać, decydując się na wakacje z dzieckiem na plaży? Kilku niezbędnych rzeczy nie możesz pominąć!

Ochrona przeciwsłoneczna – kosmetyki z filtrem

Odpowiednia ochrona przed działaniem promieni słonecznych jest niezbędna. Zalecane są szczególnie kosmetyki z filtrem z wysokim SPF. Krem potrzebuje czasu, aby się dobrze wchłonąć, dlatego zalecamy nałożenie produktu przed wyjściem na plaże (nawet do 30 minut przed). Stosowanie kremu należy powtarzać w ciągu dnia, co 2-3 godziny oraz po kontakcie z wodą. Kolejną ochroną przed słońcem jest okrycie głowy. Wybierz cienki kapelusz, czapkę lub chustę. Idealnie ochronią, ale nie spowodują przegrzania. Przydatne będą również okulary przeciwsłoneczne. Podczas spacerów w wózku, zaopatrz się w parasol, który również możesz wykorzystać na plaży. Rodzice chętnie wybierają namioty plażowe, które sprawdzą się podczas upalnych dni.

Niezbędne akcesoria

Podczas przebywania na plaży, dziecko powinno mieć kilka zabawek – grzechotki, gryzaki, czy maskotki interaktywne to propozycja dla najmłodszych. U starszych dzieci nie może zabraknąć wiaderka, łopatek, foremek, piłki, czy pontonu do wody. Na plażowej liście akcesoriów powinien znaleźć się zestaw do przewijania, nawet gdy pobyt na plaży nie będzie należał do najdłuższych oraz ręcznik i koc. Skóra szybciej się przegrzewa i poci, dlatego zadbaj o regularne przewijanie, aby nie doprowadzić do odparzeń. Do tego przydadzą się chusteczki nawilżające, które ochronią przed podrażnieniami, przyniosą ulgę i dadzą świeżość skórze dziecka. Gdy wybierasz się na plaże, będąc w ciąży, nie zapomnij o kosmetykach dla siebie. Przede wszystkim zadbaj o kosmetyki ochraniające przed działaniem słońca. Zabierz ze sobą balsam dla kobiet w ciąży oraz krem z filtrem.

Odpowiednie nawodnienie

W upalne dni bardzo łatwo o odwodnienie organizmu ze względu na wysokie temperatury i zwiększoną potliwość ciała.Wychodząc na plażę, pamiętaj o napojach oraz przekąsach. Dzieci potrzebują dużej ilości energii podczas zabaw na świeżym powietrzu. W ciepłe dni zadbaj szczególnie o nawodnienie w postaci wody, herbaty, czy koktajli owocowo-warzywnych oraz soków świeżo wyciskanych. Wśród przekąsek sprawdzą się lekkie produkty, np. herbatniki, biszkopty, chrupki oraz owoce. Cały prowiant zabrany na plaże szczelnie zamknij w opakowaniu, aby zabezpieczyć go przed słońcem.

2019-06-26T09:03:02+02:00