Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Sposoby na pozbycie się rozstępów w ciąży

Okres 9-miesięcznego noszenia dziecka to najpiękniejszy moment w całym życiu, aczkolwiek nikt nie powiedział, że obędzie się bez strat. Dla wszystkich zatroskanych mam kierujemy dzisiejszy artykuł poświęcony rozstępom, a także metodom na pozbycie się ich oraz zapobieganie ich powstawaniu. Mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre z naszych sposobów okażą się w Twoim przypadku skuteczne i trwałe – wypróbuj je, a nie pożałujesz!

Dlaczego pojawiają się rozstępy?

To pytanie zadaje sobie pewnie każda mama, która z spogląda na swoje ciało z poczuciem niesprawiedliwości. Mianowicie rozstępy pojawiają się zwłaszcza w czasie ciąży, gdyż następuje duży przyrost wagi, a także pojawiają się bardziej intensywne niż zwykle zmiany hormonalne. Polegają one na osłabieniu fibroblastów, które są komórkami odpowiedzialnymi za wytwarzanie włókien kolagenowych i elastyny. To właśnie one nadają skórze elastyczności, jędrności i szybkiego powrotu do poprzedniej struktury.

W czasie ciąży ulegają one osłabieniu, co powoduje zrywanie się włókien, a te z kolei wpływają na powstawanie na skórze widocznych pasm. Takie rozciągnięcia na skórze zwane rozstępami niestety nie znikają po pewnym czasie, a niepielęgnowane mogą się nawet bardziej poszerzać, dlatego zachęcamy już od pierwszych tygodni ciąży zapobiegać ich powstaniu zarówno na udach, całych nogach, pośladkach, jak i biuście. W tym celu polecamy balsam przeciw rozstępom w ciąży, który wyposażony w odpowiednie składniki powinien nawilżać, regenerować i odżywiać skórę, a ta następnie będzie bardziej rozciągliwa z każdym kolejnym miesiącem ciąży.

Jak pozbyć się rozstępów?

Tak jak wspomnieliśmy najważniejsza jest już początkowa pielęgnacja ciała i jego regularne balsamowanie, dzięki czemu efekty rozstępów będą znacznie mniej widoczne. Jednak po ciąży można przystąpić do pozostałych metod ich usuwania, dzięki czemu pozbędziesz się kompleksów i znów staniesz się pewniejsza siebie.

Po odczekaniu konkretnego odstępu czasu można przystąpić przykładowo do zabiegu peelingu chemicznego zawierającego substancję kwasu glikolowego. Jego specjalne stężenie jest w stanie zniwelować widoczne mocniej rozstępy, ale dopiero po zastosowaniu całej kuracji peelingów, co jest mało bolesne i przede wszystkim nieinwazyjne. Jeśli jednak chcesz trwale pozbyć się całych blizn, proponujemy poddać się laseroterapii, która owszem jest kosztowna, lecz efektowna. Wystarczy powtórzyć ją parę razy w zależności od wielkości i głębokości rozstępów, by zniknęły na zawsze z Twojego życia. Zalecamy dobrze zapoznać się z każdą metodą, a najpewniejszym rozwiązaniem będzie odpowiednia i zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i specjalne preparaty w czasie ciąży.

2018-08-01T06:15:56+02:00