Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

7 niezbędnych kosmetyków dla noworodków

Pielęgnacja skóry niemowlęcia to kwestia, do której trzeba podejść ze szczególną ostrożnością i dokładnością. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, ponieważ nie jest jeszcze w pełni wykształcona. Spodziewając się przyjścia na świat pierwszego dziecka musisz uświadomić sobie, że odpowiednie preparaty są bardzo ważne w prawidłowym rozwoju. Poniżej umieściłam swoją subiektywną listę 7 kosmetyków, które będą niezbędne przy pielęgnacji skóry noworodka.

Kosmetyki dla noworodków – krem ochronny

Stosujemy go w okolicach, w których pieluszka przylega do skóry. Dzięki temu, unikniemy lub złagodzimy podrażnienia na ciele dziecka. Nawet jeżeli nie zauważysz żadnych zmian na skórze i stosujesz ultra-cienkie pieluszki, warto regularnie aplikować w te okolice krem ochrony. Każdy rodzaj pampersów może po pewnym czasie negatywnie wpłynąć na skórę dzieciątka. Dlatego po każdym przewijaniu powinniśmy zastosować cienką warstwę kremu w te okolice. Warto również zaopatrzyć się w maść na odparzenia, która skutecznie zwalczy bolesne krostki i zaczerwienienia.

Kosmetyki do kąpieli dna noworodków

Odpowiednio dobrane preparaty do kąpieli pomogą zadbać o prawidłowe pH skóry maleństwa oraz o jej higienę. Płyn do kąpieli dla dzieci Mustela stworzy na delikatnym ciele dodatkową warstwę ochronną, która zminimalizuje ryzyko podrażnień i zwiększy odporność na czynniki zewnętrzne. Szampon i płyn do kąpieli dla dzieci nie powinny się zbyt mocno pienić. Najlepiej wybierać również te preparaty, które nie są dodatkowo barwione i wzmacniane zapachami.

Balsam nawilżający dla dzieci

Balsam jest bardzo ważny w pielęgnacji dziecięcej skóry. Pomoże nawilżyć przesuszającą się skórę i zapewni jej dodatkową ochronę. Jest niezbędny wtedy, kiedy do kąpieli dziecka używamy płynu, a nie odpowiednich emolientów. Koniecznie pamiętaj o tym, aby nakładać balsam we właściwy sposób i o konkretnej porze. Ja osobiście polecam nakładać bardzo cienką warstwę balsamu, zaraz po kąpieli. Jeżeli na skórze dzieciątka zauważysz jakiekolwiek podejrzane zmiany, wysypkę czy łuszczenie, natychmiast zaprzestań stosowania kosmetyku i udaj się do specjalisty. Być może przepisze kurację za pomocą specjalistycznych maści.

Jaki krem do twarzy dla niemowlaka

Podstawą pielęgnacji drobne buzi maluszka jest odpowiednio dobrany krem. Należy stosować go niezależnie od pory roku, zwłaszcza kiedy wybierasz się na dłuższy spacer. Lekarze zalecają, aby do 6 miesiąca życia nie wystawiać niezabezpieczonej twarzy dziecka na słońce. Podczas spaceru należy korzystać z parasolki lub zadaszenia, czapki z daszkiem i przede wszystkim kremu z filtrem UV dla noworodków.

Te produkty warto mieć!

Oprócz tradycyjnych preparatów do codziennej pielęgnacji skóry Twojego maluszka, warto zaopatrzyć się jeszcze w:

  • oliwka pielęgnacyjna – pamiętajmy, że oliwka nie nawilża skóry, a jedynie zatrzymuje wilgoć. Pod żadnym pozorem nie powinna zastępować balsamu, a jedynie służyć do delikatnego masażu ciała.
  • płatki kosmetyczne –  z czasem zastąpią jałowe gaziki. Kup te, które będą przeznaczone do pielęgnacji maluszka, czyli takie o zwiększonej powierzchni i odpowiedniej grubości.
  • gaziki jałowe – posłużą do przemywania oczu za pomocą soli fizjologicznej. Pamiętaj, aby za każdym razem używać do każdego z oczu nowego gazika. Możesz ich również używać do dezynfekcji blizny po pępowinie.
  • sól fizjologiczną – dzięki niej bezpiecznie przemyjemy oczy dziecka. W pierwszych tygodniach powinniśmy to robić regularnie, aby uniknąć ryzyka podrażnień. Po podrośnięciu, możemy stosować wodę przegotowaną.
  • chusteczki nawilżające – uratują Cię w każdej sytuacji na spacerze, w nocy czy podczas wizyty u rodziny. Warto jednak na początku ograniczać ich stosowanie i zwiększyć częstotliwość używania dopiero, jak skóra malucha będzie już wykształcona i odporniejsza.
2019-11-28T12:12:59+01:00