Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak opiekować się High Need Baby?

High Need Babies to temat, który coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Dzięki temu coraz więcej rodziców jest w stanie poradzić sobie z wymagającymi niemowlakami. Zrozumienie tego, kim są High Need Babies wnosi już bardzo wiele spokoju oraz zrozumienia wśród rodziców takiego maluszka. Czym charakteryzują się dzieci zaliczane do grupy High Need Babies? Jak opiekować się takimi dziećmi?

Kim są High Need Babies?

Termin High Need Babies został wprowadzony przez twórców paradygmatu rodzicielstwa bliskości ­– Marthę oraz Williama Sears. Zauważyli oni, że są dzieci, które posiadają specyficzny temperament oraz potrzeby, wynikające z budowy oraz funkcjonowania ich układu nerwowego. Zrozumienie tego, że High Need Babies potrafią być bardzo wymagające z powodu naturalnych uwarunkowań biologicznych to pierwszy krok do sukcesu w opiece nad takimi dziećmi.

Zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności wyzwoli Cię z nieustannego poczucia winy, które podpowiada Ci, że nie umiesz zająć się swoim dzieckiem. Im bardziej zrozumiesz niemowlaka, tym mniej negatywnych emocji będzie towarzyszyć Ci również na co dzień!

High Need Baby – cechy charakterystyczne

  • Nadaktywne

Dzieci zaliczane do tej grupy wykazują się hiperaktywnością. Są zawsze w ruchu i trudno im wysiedzieć na miejscu. Z tego powodu niektóre niemowlęta należące do HNB nie lubią, gdy owija się je w rożki lub kocyki. Swój dyskomfort często sygnalizują przez napinanie mięśni, wyginanie się w łuk czy głośny, nieustający płacz.

  • Intensywne

High Need Babies potrafią bardzo głośno i intensywnie domagać się zaspokojenia swoich potrzeb lub sygnalizować dyskomfort. HNB potrafią głośno i długo płakać, pić łapczywie mleko, którym karmi je mama, czy gwałtownie protestować nawet podczas takich sytuacja jak zmiana brudnej pieluszki.

Zastanawiasz się na kogo wyrastają High Need Babies? Wymagające noworodki wyrastają na wymagające dzieci, które również później stanowczo i wyraźnie domagają się zaspokojenia swoich potrzeb. Warto wiedzieć, że maluchy o takim temperamencie wyrastają na dociekliwych i kreatywnych dorosłych!

  • Mają duży apetyt

Zazwyczaj High Need Babies jedzą częściej niż inne dzieci. Wynika to z tego, że niemowlaki te traktują karmienie nie tylko jako formę zaspokojenia głodu, ale także jako formę pocieszenia, czy zaspokojenia bliskości z mamą.

  • Wymagające

To przymiotnik, którym najczęściej określa się dzieci należące do grupy High Need Babies. Z uwagi na to, że niemowlaki te głośno i uporczywie domagają się zaspokojenia swoich potrzeb, (np. snu, bliskości, jedzenia) często określane są jako dzieci wyjątkowo wymagające. Wbrew pozorom HNB nie manipulują dorosłymi. Intensywne domaganie się zaspokojenia potrzeb jest ich formą komunikacji z otaczającym światem.

  • Nadwrażliwe

Niemowlaki należące do grupy HNB mogą być także nadwrażliwe. Co to oznacza w praktyce? HNB są bardziej niż inne niemowlaki wrażliwe na bodźce dochodzące z otoczenia. Mogą czuć dyskomfort z powodu niewygodnego materiału, z którego zostało wykonane ich ubranko, budzić się z powodu nawet małego hałasu czy silniej reagować na intensywne światło.

Wychowanie i opieka nad High Need Babies wcale nie jest taka trudna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej informacji, które przydadzą Ci się podczas opieki nad niemowlakiem, wejdź na: https://www.mustela.pl/

2021-01-22T13:43:27+01:00