Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jakie są najlepsze chusteczki dla niemowląt i dzieci

Młode mamy wiedzą, że chusteczki dla niemowląt stanowią podstawowe wyposażenie kosmetyczki dziecięcej. Ułatwiają przewijanie i bez problemu można za ich pomocą oczyścić skórę. Niektórzy wciąż jednak zastanawiają się, czy lepsze są waciki czy chusteczki nawilżające. Ja mam pewną teorię na ten temat, którą chciałabym się z Wami dziś podzielić. Doradzę również, jakie chusteczki są najlepsze dla dzieci oraz kiedy należy je stosować.

Chusteczki nawilżane – co musisz o nich wiedzieć

Chusteczki oczyszczające dla niemowląt powstały aby ułatwić przemywanie dziecięcej skóry podczas przewijania, ale sprawdzą się również podczas innych sytuacji. Dla początkujących rodziców są o wiele wygodniejsze w użyciu, niż waciki. Wystarczy jedną ręką oczyszczać wybrane miejsce, a drugą bez problemu można podtrzymywać dziecięce nóżki. Waciki najczęściej potrzebują pojemnika z wodą, a ruchliwy maluch może niechcący przewrócić miskę i zalać wszystko wokół.

Wilgotna chusteczka przypomina w dotyku cienką, bawełnianą ściereczkę. Wykonana jest z elastycznych i mocnych włókien, a dodatkowo nasącza się ją substancjami pielęgnującymi. Warto kupować te, do których dodano bezpieczne dla dziecka konserwanty. Gdyby nie one, chusteczki w opakowaniu dość szybko mogłyby się zepsuć.

Pamiętaj, aby po używaniu chusteczek obowiązkowo nasmarować dziecięcą pupę i pachwiny specjalnym kremem zapobiegającym odparzeniu.

Co lepsze – chusteczki nawilżające czy zwykła woda?

Kiedy na delikatnej skórze noworodka zobaczysz podrażnienia, wysypkę lub uczulenie, należy wtedy zaprzestać używania chusteczek. To sytuacja, w której podczas przewijania wskazane jest używanie wacików nasączonych wodą przegotowaną. Jeżeli jednak nie zauważysz żadnych podejrzanych zmian na skórze, chusteczki sprawdzą się o wiele lepiej.  

Skład chusteczek dla niemowląt

Chusteczki oferowane na rynku różnią się od siebie przede wszystkim składem. Są nasączone balsamem rumiankowym, oliwką, aloesem czy nagietkiem. Do niektórych chusteczek dodawany jest krem nawilżający i pielęgnujący skórę. Można wyróżnić również chusteczki bezzapachowe oraz lekko perfumowane.

·       Chusteczki dla niemowląt bezzapachowe

To chusteczki przeznaczona do pielęgnacji bardzo delikatnej dziecięcej skóry. Jeżeli skóra Twojego maluszka ma skłonność do alergii czy podrażnień – wybierz to rozwiązanie.

·       Chusteczki dla niemowląt perfumowane

Powstały z myślą o dzieciach, które ukończyły miesiąc życia i nie mają żadnych problemów ze skórą. Czasem jednak zdarza się, że w konkretnym produkcie mogą znaleźć się substancje pielęgnacyjne, które uczulą. Wtedy należy koniecznie zmienić rodzaj chusteczek. Najlepiej wybrać te dla skóry wrażliwej, a jeżeli to nie pomoże, całkowicie z nich zrezygnować.

Przechowywanie chusteczek nawilżających

Aby chusteczki jak najdłużej zachowały swoją świeżość, pamiętajmy też o odpowiednim przechowywaniu ich. Balsam lub krem, w którym są nasączone chusteczki, pozostawiony zbyt długo w kontakcie z powietrzem, wysycha. Wtedy chusteczki nie nadają się do używania. Możesz albo pilnować, aby po każdym użyciu zamykać szczelnie opakowanie, albo przełożyć chusteczkę do plastikowego pudełka.

2019-11-28T12:10:59+01:00