Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kapryśna jesień – czyli na spacer z maluchem

Zastanawiasz się, jak ubrać dziecko jesienią, aby uchronić je przed przeziębieniem? Jesień bywa zmienna – świeci słońce, a po chwili pada deszcz. Jak więc ubrać dziecko odpowiednio w tak zmienną pogodę?

Prognoza pogody – to podstawa

Przede wszystkim przed spacerem należy sprawdzić prognozę pogody, czy jest przewidywany deszcz, silny wiatr. Najlepiej być zawsze przygotowanym na deszcz i mieć przy dobie parasol.

Ubierz dziecko na cebulkę

Najlepiej ubrać dziecko warstwowo, tak, aby móc swobodnie zdejmować i zakładać poszczególne warstwy ubioru, w zależności od pogody. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy dziecko jest odpowiednio ubrane jest dotknięcie jego karku. Gdy kark jest chłodny oznacza to, że lepiej ubrać dziecku dodatkowy element, jeżeli jest on spocony, należy ściągnąć jedną warstwę.

O czym lepiej nie zapomnieć?

Nie zapomnij posmarować dziecku twarzy kremem, skóra dziecka jest wrażliwa i delikatna. Należy posmarować mu twarz odpowiednio wcześniej, według zaleceń na opakowaniu.

Jak ubrać dziecko jesienią?

Zależy to również od wielu czynników takich jak: przede wszystkim wspomniana wcześniej pogoda, wiek dziecka, czy spędza ono spacer we wózku, czy już samodzielnie chodzi. Dziecko ubieramy warstwowo. Niemowlęciu ubieramy jedną warstwę więcej niż sobie – dodatkową bluzkę, nie natomiast kolejny sweter, czy kurtkę. Możesz ubrać mu też jako warstwę wierzchnią płaszczyk. Zobacz wyjątkowe i wygodne płaszczyki dla niemowląt.

Dziecko, które już nie spędza spaceru we wózku, tylko spaceruje, należy ubrać na cebulkę, aby łatwo można było je rozebrać. Dziecko biega, jest ciekawe wszystkiego, szybko może się zgrzać. Najlepiej, aby dziecko na spacerze miało skórzane buty, które przepuszczają powietrze. Możesz ubrać mu kurtkę przeciwdeszczową, czy kalosze, jeżeli zapowiadają deszcz. Pamiętaj, że twojemu dziecku przede wszystkim ma być wygodnie w wybranych przez ciebie ubraniach.

Zwróć uwagę na materiał

Przy zakupie zwróć uwagę z jakiego materiału wykonane są ubrania, najlepiej wybierać te z naturalnych tkanin. Takich jak bawełna, czy wełna. Warto wybierać materiały, które przepuszczają powietrze, ale które nie chłoną wilgoci. Dziecko znajdujące się we wózku nie potrzebuje grubej czapki, ponieważ osłania je gondola.

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na spacery?

Spacery są bardzo ważne dla układu odpornościowego twojego dziecka. Dziecko na spacerze oddycha świeżym powietrzem, dlatego najodpowiedniejszym miejscem będą parki, lasy, łąki, z dala od zanieczyszczeń, zatłoczonych ulic.

2022-01-29T14:10:59+01:00