Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kosmetyki dla niemowląt – od kiedy zacząć używać i jakie wybrać?

Pielęgnację maluszka należy zacząć już od pierwszych dni życia. Im wcześniej rozpoczniesz troskę o wrażliwą i delikatną skórę, tym lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi jej zapewnisz. Pamiętaj, by stosować kosmetyki, które będą odpowiednie dla danej grupy wiekowej. Skóra dziecka jest podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia i urazy, dlatego nie warto eksperymentować z kosmetykami. Najlepiej postawić na sprawdzone produkty, o bezpiecznym dla dziecka składzie, których renoma będzie potwierdzona stosownymi certyfikatami.

Jakie kosmetyki dla dziecka od pierwszego dnia życia?

W ciągu pierwszego miesiąca życia, kiedy Twoje dziecko jest jeszcze noworodkiem, do kąpieli i pielęgnacji należy podejść ze szczególną troską i ostrożnością. Przez ostatnie 9 miesięcy maluszek znajdował się w Twoim brzuchu, gdzie panuje zupełnie inne środowisko. Dlatego potrzeba trochę czasu na zadomowienie się w nowych warunkach. Pamiętaj o tym podczas kąpieli i czynności pielęgnacyjnych, ponieważ skóra malucha w tym czasie dopiero przystosowuje się do nowego środowiska.

W tym czasie należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry. Specjalistyczne produkty do pielęgnacji, które należy stosować od pierwszego dnia życia, to:

  • Natłuszczający płyn do kąpieli, który delikatnie oczyści skórę, nawilży ją i zabezpieczy przed wysuszeniem. Płyn nie powinien zawierać barwników, ani konserwantów.
  • Delikatny szampon dla niemowlaka, dzięki czemu zadbamy o skórę głowy maluszka i jego delikatne włoski. Polecamy https://www.mustela.pl/delikatny-szampon-dla-dzieci .
  • Oliwka pielęgnacyjna, która zapewni dodatkowe natłuszczenie i nawilżenie.
  • Maść na odparzenia, która załagodzi odparzenia i podrażnienia, a także pozostawi na skórze delikatną warstwę ochronną, zmniejszając ryzyko pojawienia się wysypki na nowo.

Ochrona dziecięcej skóry przed słońcem

Kiedy termin porodu wypada późną wiosną lub latem, większość rodziców głowi się, jak ochronić wrażliwą skórę dziecka przed słońcem. Czy trzeba dziecko całkowicie okrywać podczas spacerów, czy może w ogóle nie wychodzić na zewnątrz? Nie trzeba z niczego rezygnować! Wystarczy pamiętać o zabezpieczeniu wrażliwej skóry malucha przed słońcem, stosując odpowiednią emulsję dla dzieci, której można używać już od pierwszych dni życia dziecka. Filtr 50 to podstawa! Kupując kosmetyki do pielęgnacji skóry noworodków należy zawsze pamiętać o zapoznaniu się ze składem produktu. Unikaj parabenów, alergenów, konserwantów, barwników i SLS-ów. Dzięki temu dziecięca skóra będzie nawilżona, a Ty nie będziesz musiała martwić się o przykre wysypki i podrażnienia.

2020-06-30T19:13:35+02:00