Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Niezbędnik rodzica w czasie podróży

Wybierając się nawet na krótką wycieczkę samochodem wraz małymi dziećmi, nie możesz zapomnieć o kilku podstawowych rzecz, bez których podróż może okazać się mniej udana dla wszystkich. Sprawdź, co musisz koniecznie zabrać ze sobą do torby podręcznej, by przygotować się na wszelkie ewentualności i zapewnić dziecku komfort i szczęście jednocześnie.

Kosmetyki i środki higieniczne

Jak wiadomo dzieci mają sporą tendencję do brudzenia się podczas jedzenia, a te najmniejsze do częstego ślinienia się. Zatem gwarantujemy, że przydatna okaże się Mustela chusteczki bezzapachowe, dzięki którym będziesz mógł powycierać buzię, rączki, a nawet pupę niemowlaka. Są one hipoalergiczne i doskonale nadają się do podróży, ze względu na poręczne opakowanie i szczelnie zamykane, dzięki czemu chusteczki nie wyschną. Jeśli planujesz wyjazd z noworodkiem, również musisz zaopatrzyć się w pieluszki, krem do przewijania i koc, na którym będziesz mógł go przewinąć. W pozostałych przypadkach polecamy również spakowanie podręcznej apteczki z podstawowym wyposażeniem oraz krem z filtrem, by zabezpieczyć się przed słońcem.

Przekąski na drogę

Żadna podróż nie może odbyć się także bez odpowiedniego wyposażenia spożywczego, gdzie dobrze jeśli będziesz w stanie zabrać ze sobą podręczną i małą lodówkę lub torbę termiczną, która utrzyma chłodne napoje czy przekąski w odpowiednio niskiej temperaturze, mimo skwaru na zewnątrz. Przydadzą się na pewno owoce lub warzywa do chrupania dla dzieci albo kukurydziane chrupki, które maluchy uwielbiają. Musi to być coś niepłynnego i poręcznego, aby dziecko mogło to złapać i trzymać przez cały czas jedzenia bez rozpływania się, kruszenia czy brudzenia. Warto to wszystko obmyśleć wcześniej, a podstawą musi być także zwykła woda niegazowana zarówno dla najmłodszych, jak i Ciebie.

Gry i zabawy

Jadąc całą rodziną na wycieczkę, dobrze jest spędzić ten czas kreatywnie i rozrywkowo, by wszyscy mogli się świetnie bawić, nawet jadąc w aucie. Spróbujcie zagrać w różne zgadywanki czy kalambury, oczywiście w sposób bezpieczny dla wszystkich i nie przeszkadzając przy tym kierowcy. Takie spędzanie czasu jest równie ważne dla rozwoju dzieci i zapewnieniu im niesamowitych wspomnień już od pierwszej minuty wyjazdu. Nie pozwól, by maluchy nudziły się w czasie drogi, dlatego też warto zgrać na płytę Wasze ulubione piosenki czy włączyć audiobooki z ciekawymi bajkami. Możliwości masz naprawdę wiele, a wszystko zależy od Twojego zaangażowania i kreatywności.

2018-08-01T06:16:03+02:00